Navijaky Superwinch Talon

Superwinch Talon

Spoločnosť Allmetal  uvádza na trh novú sériu špičkových navijakov Talon amerického výrobcu Superwinch, ako náhradu za existujúcu sériu EP.

 

 

Navijaky sú dosupné v 4 ťažných silách a každá v kombinácií s oceľovým alebo syntetickým lanom.

K dispozícií budú poďla voľby zákazníka 2 druhy motorov a 2 druhy prevodoviek.

Navijaky spĺňajú normu IP 67 a sú kompletne utesnené, vrátane solenoidu VS4, ktorý je vyriešený membránou, podobne ako používajú napríklad výrobky Gore-Tex.

Vodotesné je aj nové diaľkové ovládanie s krúteným káblom a zabudovaným osvetlením pre nočnú prácu.

Inovácie triedy SUPERWINCH TALON:

 

 •    1. Kompletné utesnenie navijaku. Utesnený motor, prevodovka i elektrické komponenty vrátane solenoidu. Splnené požiadavky normy IP 67.
 •    2. Rýchly navijak s nízkým prúdovým zaťažením. Rýchlosť navijaku série TALON je 19m/m pri odberu 75A.
 •    3. Dvojčinná brzda. Inovovaná 100% zátažová brzda, ktorá nedovolí žiadne posunutie lana. Brzda je umiestnená mimo bubna a jej teplo nemá vplyv na použitie syntetického lana.
 •    4. Špeciálne prevedenie bubna navijaka z materiálu s vysokou pevnosťou.
 •    5. Spojovacie tyče vyrobené laserovým leptaním z lisovaného hliníku. Sú aerodynamicky tvarované a znižují hmotnosť navijaku. Tri spojovacie tyče zvyšujú odolnosť a pevnosť konštrukcie bubna.
 •    6. Chrómovaná ergonomická hliníková páčka voľnobehu s jednoduchým ovládaním. Páčku volnobehu je možné natočiť v krokoch po 45° pre možnosť jednoduchého zabudovania do nárazníka vozidla.
 •    7. Ergonomicky tvarované a utesnené diaľkové ovládanie má zabudované LED osvetlenie. Ovládanie spĺňa požiadavky normy IP67 pre vodotesnosť a prachotesnosť – je odolné voči vode, snehu, dažďu a prachu.
 •    8. Diaľkové ovládanie s vinutým káblom, ktorý je lepšie skladný a nezaberá miesto. Kábel je možné natiahuť z 1,2m až na 4,5m. Utesnený konektor má poistku proti náhodnému vytiahnutiu zo zásuvky navijaku.
 •    9. Nový solenoid VS4 je najlepší solenoid na trhu. Je umiestnený v odolnej skrinke, je vodotesný, ponoriteľný, klimatizovaný s utesněnými konektormi.
 •   10. Solenoid je prachotesný a vodotesný – spĺňa požiadavky IP67. Odolá vode, blatu, dažďu, snehu i prachu. Patentovaná klimatizačná technológia zabraňuje prenikaní vody a zároveň umožňuje odparování vnútri vzniknutého kondenzátu.
 •   11. Solenoid má špeciálny gumový pružný segment, ktorý minimalizuje vibráce a únavu materiálu. Špeciálny konektor odolný voči korózií zabezpečuje pevné spojenie.

 

Superwinch Talon

 Navijaky sú v 4 prevedeniach a síce:

- len sila (bez rozlišovacieho písmena) - oceľové lano a roľne (valčekové vedenie lana). Vyhotovenie ako klasické, čiže solenoid je v skrinke, ktorá sa dá demontovať (tak ako má
EP9) (napr. )

- sila + SR - syntetické lano a hliníkový prievlak. Vyhotovenie ako klasické, čiže solenoid je v skrinke, ktorá sa dá demontovať (tak ako má EP9)

- sila + i - oceľové lano a roľne (valčekové vedenie lana). Vyhotovenie s mostíkom, čiže solenoid je v mostíku nad navijakom, nedá sa demontovať.

- sila + i + SR - syntetické lano a hliníkov prievlak. Vyhotovenie s mostíkom, čiže solenoid je v mostíku nad navijakom, nedá sa nemontovať.